Vestel VRF V4 Plus I Serisi (Özel Seri)

Merkezi iklimlendirme sektöründeki güçlü AR-GE çalışmaları ve yıllara dayanan deneyimi ve aynı zamanda çevre ve global ısınmaya yönelik gösterdiği tutarlı ilgisi ile VESTEL, performansı optimize etmek ve uygulama gerekliliklerini daha iyi karşılayabilmek amacıyla tasarlanmış olan V4 Plus Özel Seri ürünlerini gururla sunar. Özellikle entegre tasarımlı V4 Plus Özel Seri, global piyasadaki küçük ve orta ölçekli binalar için daha iyi bir iklimlendirme sistemi çözümü sunmaya odaklanmıştır.

Geniş Uygulama Aralığı

Geniş dış ünite yelpazesi

Yedi ana model ve iki hava tahliyeli tip ile dış ünitelerin kapasite aralığı 20kW ila 85kW arasındadır. 20kW ile 26kW aralığındaki kapasite yandan hava tahliyeli tipten ve 56kW ile 85kW aralığındaki kapasite de üstten hava tahliyeli tipten oluşur. Toplam dış ünitelerin %130’una kadar kapasiteye sahip maksimum 39 adet iç ünite, tek bir soğutma sistemine bağlanabilir.

Esnek iç ünite bağlantısı

Akıllı kontrol fonksiyonlu V4 Plus Özel Seri, size maksimum esneklikle bağımsız kontrol sunar. Tek bir dış ünite 39 adede kadar iç üniteyi destekleyerek dış ortamda önemli ölçüde yer tasarrufu sağlar. Daha az adette dış ünite ile oluşturulan çok daha fazla boş alanla arka bahçenizi akıllıca kullanmış olursunuz.

Geniş çalışma aralığı

V4 Plus Özel Seri sistemi, -20°C ile +48°C aralığındaki aşırı sıcaklıklarda dengeli şekilde çalışır.

Geniş çalışma aralığı

Yüksek harici statik basınç

Yüksek Verimlilik

Yüksek verimli DC inverter kompresörü

Yüksek verimli DC fan motoru

Sistem, çalışma yükü ve sistem basıncına göre, minimum enerji tüketimini ve maksimum performansı sağlamak için DC fanının hızını kontrol eder.

Optimize edilmiş fan şekli ve fan ızgarası

Yüksek performanslı ısı değiştirici

  • Yeni tasarlanmış pencere fitilleri ısı değişim alanını genişletir, hava direncini azaltır, daha fazla güç tasarrufu sağlar ve ısı değişim performansını arttırır.
  • Su emen film fitilleri ve içi dişli bakır borular, ısı değişimi verimliliğini optimize hale getirir.

Geliştirilmiş Konfor

Gece sessiz çalışma modu

Yüksek konforlu dış ünitenin gece boyunca çoktan seçmeli sessiz modudur. Süper sessiz çalışma modu, ses seviyesini minimum 46,8dB (A) olacak şekilde azaltabilir.

Akıllı defrost teknolojisi

Hızlı ısıtma-soğutma tasarımı ve daha az sıcaklık dalgalanması

Daha Kolay Kurulum ve Servis

Etkili yer kullanımı için kompakt tasarım

Entegre tasarım, kurulum verimliliğini ve kaliteyi artırır

Kombinasyon ünitelerine kıyasla tekli üniteler, çalışma sahasında karmaşık boru ve kablo tesisatlarına ihtiyaç duymazlar. Bu durum, üniteler arasında soğutma gazı dağıtıcıları, iletişim kablosu, güç kablosu, yağ hattı ihtiyacını ortadan kaldırır.

Sisteme buhar ve nem girme olasılığı daha azdır

Kombinasyon sisteminde daha fazla sert lehimli bağlantı bulunur, bu nedenle buharın ve nemin sisteme girmesi daha kolaydır. Tekli sistemdeki azalan bağlantı sayesinde, sisteme nem girme olasılığı en aza iner.

Kolay boru bağlantısı

Yandan hava tahliyeli tip, farklı kurulum ihtiyaçlarını karşılamak üzere boruları ve kabloları bağlamak için dört yön sunar.

Basit sinyal hattı bağlantısı

Merkezi kumanda (CCM03 veya CCM30), arzu edilirse içeriden ya da dışarıdan (XYE terminalleri) bağlanabilir. Sadece bir PQE iletişim kablosu grubu, hem iç hem de dış ünite için iletişim sağlar. Bu şekilde iletişim bağlantısı daha kullanışlıdır.

Otomatik adresleme

Kolay erişim

Dış Ünite Özellikleri

V4+I

Dış Ünite Boyutları

20/22.4/26kW

56kW –  61.5/67kW

85kW